Odzyskiwanie danych

DMDE

W tej recenzji DMDE przedstawimy dogłębną ocenę oprogramowania do odzyskiwania danych, wraz z jego funkcjami i wadami.

73

DMDE to kompleksowe rozwiązanie do odzyskiwania danych, którego można użyć do zaawansowanego odzyskiwania danych i zarządzania dyskami. Posiada wiele bezpłatnych funkcji, z których niektóre obejmują edytor dysków, prosty menedżer partycji, narzędzie do tworzenia obrazów dysków i klonów oraz konstruktor RAID.

Płatne edycje DMDE obsługują odzyskiwanie plików i katalogów bez ograniczeń, a DMDE Professional Edition ma dodatkowe funkcje odzyskiwania danych klienta. DMDE obsługuje szeroką gamę systemów plików i działa w systemach Windows, Linux, macOS i DOS.

Ogólnie rzecz biorąc, DMDE to świetne narzędzie do odzyskiwania danych, gdy jest używane przez eksperta, ale daleko mu do poziomu podstawowego. Niezbyt przejrzysty interfejs użytkownika zwiększa złożoność oprogramowania i ogranicza to oprogramowanie do osób bardziej obeznanych z technologią. Ale jeśli wiesz, co robisz, DMDE może okazać się cennym narzędziem do modyfikowania dysków twardych i odzyskiwania z nich danych.

Jak korzystać z DMDE

DMDE ma zarówno GUI, jak i wersje konsolowe dostępne do pobrania dla większości systemów operacyjnych. W naszym przewodniku odzyskiwania plików DMDE będziemy używać 64-bitowej wersji GUI dla systemu Windows.

DMDE może być dość skomplikowane w użyciu, ale nie martw się, zapewnimy prosty przewodnik, który pomoże Ci zacząć. Oto przewodnik krok po kroku dotyczący odzyskiwania usuniętych plików za pomocą DMDE:

Pobierz oprogramowanie DMDE z ich strony internetowej i zainstaluj je zgodnie z instrukcjami. Instrukcję instalacji i uruchamiania można znaleźć tutaj.
Jeśli masz zewnętrzny dysk twardy, podłącz go do swojego systemu i uruchom aplikację. DMDE oferuje fizyczny i logiczny widok dysków. Wybierz Dyski logiczne i wybierz urządzenie, z którego chcesz odzyskać dane.

 

DMDE

Wybierz dysk lub partycję i wybierz „ Pełne skanowanie ”, aby je przeskanować. Możesz także kliknąć trzy kropki obok niego, aby ograniczyć go do jednej partycji lub przeskanować cały dysk.

DMDE

W otwartym oknie dialogowym możesz modyfikować różne parametry skanowania. Następnie kontynuuj, klikając „ Skanuj ”.

DMDE

Skanowanie rozpocznie się i może trochę potrwać, w zależności od rozmiaru dysku. DMDE może odzyskać utracone pliki, a nawet całe partycje i dyski, które uległy awarii i nie mogą być odczytane przez system Windows.
Po zakończeniu skanowania wybierz żądany dysk i kliknij „ Załaduj ”.

DMDE

Po kliknięciu Załaduj zobaczysz wszystkie odzyskane dane. Zaznacz pliki lub foldery, które chcesz odzyskać, zaznaczając je.

DMDE

Teraz kliknij Narzędzia> Odzyskaj . Alternatywnie możesz nacisnąć Ctrl + U na klawiaturze, aby otworzyć okno dialogowe odzyskiwania. Możesz zmienić parametry odzyskiwania, wybrać folder odzyskiwania, a następnie kliknąć „ Ok ”.

DMDE

Odzyskane pliki zostaną przesłane do wybranego folderu. Dobrym pomysłem jest wybranie innej lokalizacji folderu niż ta, z której odzyskano pliki.

Kluczowe cechy DMDE

DMDE ma wiele różnych narzędzi do odzyskiwania i narzędzi, które odnoszą się do różnych obszarów odzyskiwania danych. Oto niektóre z głównych cech, które go wyróżniają:

Kompatybilność z wieloma systemami operacyjnymi: DMDE działa na większości systemów operacyjnych, w tym Windows, macOS, Linux i DOS. W odróżnieniu od Windows 7/10/11, może działać nawet na starszych systemach operacyjnych, takich jak Windows 98. Istnieje również oddzielna wersja DMDE, którą można uruchomić z dysku flash lub płyty CD. Jest to przydatne w przypadku komputerów, które nie uruchamiają się z głównego dysku twardego.
Narzędzie konstruktora RAID: DMDE może zrekonstruować uszkodzone macierze RAID i obsługuje wiele konfiguracji RAID. Jego narzędzie konstruktora RAID może zbudować wirtualny RAID przy użyciu pojedynczych dysków lub partycji i obrazów, gdy nie jest to możliwe za pomocą sprzętowego RAID lub systemu operacyjnego. Może również automatycznie wykrywać układ RAID, gdy niektóre parametry RAID są nieznane. To narzędzie obsługuje wirtualną rekonstrukcję RAID obsługującą poziomy RAID-0, RAID-1, RAID-4, RAID-5, RAID-6 i może być używane do automatycznego obliczania konfiguracji RAID.
Rozległa kompatybilność z różnymi systemami plików: DMDe obsługuje mnóstwo systemów plików, w tym między innymi NTFS , FAT12/16, FAT32 , exFAT , Ext2/3/4, HFS +/HFSX, ReFS i APFS .
Szybka prędkość skanowania i odzyskiwania: oferuje duże prędkości skanowania i zwykle wyświetla strukturę plików do odzyskania we wszystkich obsługiwanych systemach plików, co sprawia, że ​​odzyskiwanie danych jest szybsze i bardziej wydajne.
Tryb tylko do odczytu dla bezpieczeństwa: oprogramowanie ma ustawienie globalne, które ustawia wszystkie działania w trybie tylko do odczytu, aby zapobiec uszkodzeniu lub uszkodzeniu źródła danych przez użytkownika. Ta funkcja jest bardzo przydatna w zapobieganiu korupcji i ułatwianiu przyszłego odzyskiwania z uszkodzonych dysków .
Klonowanie dysku: funkcja klonowania dysku DMDE obejmuje tworzenie, zapisywanie obrazów z powrotem na dysk, klonowanie i obsługę błędów we/wy spowodowanych przez uszkodzone sektory na dysku twardym. Oprócz tworzenia obrazu dysku narzędzie Disk Cloning pomaga również w kopiowaniu wstecznym, przywracaniu obrazów dysków, klonowaniu całych dysków i tworzeniu zrzutów.
Menedżer partycji: DMDE zawiera prosty menedżer partycji, który wyszukuje i przywraca przypadkowo usunięte partycje, korzystając z informacji z sektorów rozruchowych różnych systemów plików i ich kopii zapasowych. Może to być przydatne do analizy i wykrywania błędów oraz do ekspresowego wyszukiwania, diagnostyki i przywracania partycji.
Edytor dysków: To narzędzie pozwala przeglądać i modyfikować obiekty dysku, takie jak sektory, pliki i inne systemy plików oraz struktury dysków. Umożliwia także przeglądanie, edytowanie i poruszanie się po różnych strukturach dyskowych przy użyciu wbudowanych i niestandardowych szablonów.

Ile kosztuje DMDE

Ceny różnych programów do odzyskiwania danych znacznie się różnią; podczas gdy niektóre są całkowicie bezpłatne, inne wymagają zakupu wersji premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Na szczęście DMDE ma w pełni funkcjonalną darmową wersję, którą można pobrać z ich strony internetowej. Jednak darmowa wersja ma ograniczone możliwości odzyskiwania i pozwala na odzyskanie maksymalnie 4000 plików z folderu na uruchomienie.

Istnieją również różne licencje premium w zależności od przypadku użycia. Licencja profesjonalna obejmuje raporty odzyskiwania danych, wsparcie odczytu i logowania oraz zaawansowane tryby i narzędzia dla specjalistów odzyskiwania danych. Oto wszystkie wydania DMDE na ich stronie internetowej.

Rodzaj licencji

cennik dmde

Licencja na wiele systemów operacyjnych umożliwia uruchamianie na różnych platformach operacyjnych, takich jak Windows, Linux, macOS i DOS. W przypadku Single-OS nie można zmienić raz wybranego typu platformy. Aby uruchomić wiele instancji jednocześnie, potrzebujesz wielu kopii licencji, z rabatami stosowanymi w zależności od liczby zakupionych kopii.

Opinia

DMDE to potężne oprogramowanie do odzyskiwania danych, które ma mnóstwo funkcji i może pomóc w tragicznych sytuacjach. Jego narzędzia mogą pomóc w modyfikowaniu i odzyskiwaniu plików, folderów i partycji na dysku twardym.

DMDE działa w systemach Windows, macOS, Linux i DOS i obsługuje różne systemy plików. Jednak przy wszystkich jego pozytywnych cechach istnieje jeden główny problem – jego złożony interfejs. Zaprojektowany z myślą o profesjonalnych zastosowaniach, DMDE przedkłada funkcjonalność nad formę. Chociaż może to pomóc profesjonalnemu specjaliście od odzyskiwania danych, może być dość mylące dla przeciętnego użytkownika, który próbuje odzyskać dane w domu.

Niezależnie od tego, jeśli masz wiedzę techniczną i chcesz wyszukiwać, edytować i odzyskiwać dane na dyskach, DMDE jest świetną opcją.

Robert Bort

Robert Bort

Robert Bort

Latest posts by Robert Bort (see all)

Komentarze

Ta strona korzysta z plików cookie, aby poprawić Twoje wrażenia. Zakładamy, że nie masz nic przeciwko, ale możesz zrezygnować, jeśli chcesz. Zaakceptować Czytaj więcej

Polityka prywatności i plików cookie